Siuda Anita Zofia

Anita Zofia Siuda mieszka w  Katowicach .Jej pasja obejmuje malarstwo sztalugowe, grafikę komputerową, ilustrację oraz animację flash. Wiele jej dzieł skupia się na temacie kobiety, która jest uwikłana w bańkę swoich wewnętrznych emocji, oddzielona od rzeczywistości. 


W pracach Anity można dostrzec surrealistyczny charakter, poetykę snu oraz abstrakcję. Płótna Anity Siudy są wypełnione kolorową abstrakcją, w której często ukryte są emocje oraz przemyślenia kobiety. Jej prace emanują wyrazistością, równocześnie jednak posiadając delikatność charakterystyczną dla płci pięknej. Kombinacja nasyconych barw stanowi nieodłączny element każdej z prac Anity. Bez wątpienia nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Artystka miała zaszczyt brać udział w wielu wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych w różnych miastach Polski, takich jak Rybnik, Katowice, Nidzica czy Tarnowskie Góry. Jej prace były również prezentowane za granicą, między innymi w Edynburgu. W kwietniu 2023r. pierwszy raz prace Anity Zofii siudy eksponowane były w Galerii Sztuki i Atelier Maya w Toruniu.

Siuda Anita Zofia

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz