Kostrychenko Oksana

Oksana Kostrychenko (pseud. MalanijO) to utalentowana artystka pochodząca z Ukrainy, która obecnie mieszka i pracuje w Polsce. Jej szerokie spektrum umiejętności obejmuje grafikę, rysunek i malarstwo. Jednak to rysunek pastelowy jest jej ulubionym rodzajem sztuki. Pomimo tego, artystka nie ogranicza się tylko do jednego medium - jej prace olejne i akrylowe również zaskakują wszechstronnością.

Wyraziste i pełne treści obrazy Malanij są ukazaniem jej wypracowanego stylu, który rozwijała przez lata. Jej prace obejmują serię przedstawiającą drapieżniki, kobiety, miasta oraz wiele innych fascynujących motywów. Farby akrylowe i olejne są narzędziami, które artystka wykorzystuje do tworzenia swoich abstrakcyjnych dzieł.

Oksana Malanij pochodzi z rodziny architektów. Ukończyła Szkołę Artystyczną w Lutsku, a następnie zdobyła dyplom projektanta wnętrz w tej samej miejscowości na Ukrainie. Jej talent został doceniony i prezentowany na licznych wystawach. W 2019 roku odbyła się wystawa "Grafika duszy" w Galerii Art-Korytarz, gdzie zaprezentowała ponad 30 swoich prac. Rok później, w 2020 roku, miała miejsce jej indywidualna wystawa "Malanij.O." w galerii "OBRAZ&GRABOVECKA" w Lutsku, Ukrainie. W 2022 roku uczestniczyła w wystawie "NURTY" w Bydgoskim Centrum Sztuki, w Bydgoszczy.

Dziś wiele obrazów Oksany Malanij można znaleźć zarówno w galeriach sztuki, jak i w prywatnych kolekcjach. Jej twórczość jest doceniana przez miłośników sztuki z całego świata, a jej prace zachwycają oryginalnością i głębią emocji, jakie wywołują u widza.

Kostrychenko Oksana