Pawłucka Kamila

Pochodząc z Podkarpacia, swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w rodzinnym Krośnie, ucząc się snycerstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Zainteresowania artystki szybko jednak skupiły się wokół pędzla, co przyciągnęło ją do Torunia, na Wydział Sztuk Pięknych UMK. Studiowała tu malarstwo w pracowni profesora Lecha Wolskiego. Jej mistrzami stali się także Gustaw Klimt, Egon Schiele i inni twórcy Secesji, zachwycający artystkę bogactwem form i oryginalnością ich przedstawiania.
Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna począwszy od ilustracji skierowanych do dzieci a skończywszy na wizerunkach kobiet wylegujących się na kanapach w letnie popołudnia. W ostatnim czasie swoją uwagę skupiła na architekturze Torunia bowiem to jemu w większości poświęcona była wystawa w Galerii Maya, a jej tytuł brzmi „ diabeł tkwi w szczegółach”, dlaczego taki? – zapraszam do jej obejrzenia a wtedy wszystko się wyjaśni.
Prace prezentowane na wystawach, na stronicach książek (ilustracje książek dla dzieci) oraz w postaci toruńskich pierników (wdrożone projekty pierników).

Pawłucka Kamila