Bubak Piotr

Piotr Bubak

Urodzony w 1959 r, artysta, konserwator zabytków, architekt. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1984 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem na wydziale Architektury Wnętrz. Artysta brał udział w wielu wystawach i konkursach: malarstwa sztalugowego, akwareli, grafiki, rysunku, rzeźby, grafiki komputerowej – koncepcyjnej i użytkowej – 2D i 3D. Prace malarskie, rzeźby, grafiki Piotra Bubaka znajdują się w kolekcjach w Polsce, USA, Kanadzie, Australii, Austrii, Niemczech, Holandii, Francji.

Zajmuje się głównie rzeźbą i malarstwem, tworzy także w technice akwareli, rysunku oraz cyfrowej. Rzeźby wykonuje w tradycyjnym materiale - brązie. Punktem wyjścia dla plastyki Bubaka jest często człowiek. Artysta w swoich rzeźbie realizuje pogłębione studium sylwetki ludzkiej, z anatomiczną dokładnością oddając piękno człowieczej cielesności. 

Wybrane wystawy indywidualne: 2006 – „25-lecie Pracy twórczej” Zamek w Niepołomicach; 2010 – wystawa w „Centrum Informatycznym” Toruń; 2014 – wystawa indywidualna, BWA – Leszno; 2015- Galeria „Pryzmat”, Galeria ZPAP w Krakowie; Stałe wystawy indywidualne: Grand Sal w Wieliczce, Spatz w Krakowie, Hotel „Warszawski” w Krakowie.

Bubak Piotr